Rekonštrukcia v Nemocnici AGEL Žiar nad Hronom

15.7.2024

Rekonštrukčné práce v žiarskej nemocnici vstúpili do ďalšej fázy. Zhotoviteľovi stavby boli dnes odovzdané priestory urgentného príjmu v odbore vnútorné lekárstvo. Urgent je z toho dôvodu dočasne presťahovaný do suterénu nemocnice. Po oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti, ktoré sa začalo renovovať v júni, je to ďalší z krokov spoločnosti AGEL v rámci modernizácie a zvyšovania kvality Nemocnice AGEL Žiar nad Hronom.

Súčasťou rekonštrukcie urgentu v odbore vnútorné lekárstvo je ambulancia so štyrmi expektačnými lôžkami s monitorom vitálnych funkcii na sledovanie stavu pacienta a resuscitačným vybavením slúžiacim na poskytnutie lekárskej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch. Projekt rekonštrukcie zahŕňa vybudovanie priestrannej čakárne pre pacientov a novej recepcie, ktorá bude slúžiť pre poskytovanie informácií a  triáž pacientov.  Nachádzať sa bude vpravo od vstupu do nemocnice.

„Urgentný príjem, ktorý zabezpečuje 24-hodinovú dostupnosť zdravotnej starostlivosti zameranú predovšetkým na poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti, zohráva v nemocnici mimoriadne dôležitú úlohu, a preto si zaslúži pozornosť a významnú investíciu, ktorú pocítia tak pacienti, ako aj personál,“ uviedla Ing. Ľudmila Veselá, MBA, regionálna riaditeľka Nemocníc AGEL Stred.

Do ukončenia rekonštrukčných prác, ktoré by mali trvať do konca septembra, sa bude urgent vnútorného lekárstva nachádzať v suteréne nemocnice, na -1. poschodí. Pacienti po vstupe ľavým vchodom nemocnice majú k dispozícií výťah, resp. schody. Pacientom v orientácií pomôže navigačné značenie.

Rekonštrukcia žiarskej nemocnice sa začala začiatkom júna, a to na oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Kompletnou renováciou tu vznikne osem dvojlôžkových a štyri jednolôžkové izby. Každá bude mať vlastné sociálne zariadenie a komfortné vybavenie. Investícia do rekonštrukcie jednodňovej zdravotnej starostlivosti presahuje 500-tisíc eur. S cieľom zvýšiť komfort pre pacientov spoločnosť AGEL ešte začiatkom roka zakúpila aj 107 kusov nových polohovateľných postelí s príslušenstvom.

„Záleží nám na tom, aby naši pacienti mali zabezpečenú potrebnú zdravotnú starostlivosť v príjemnejšom a bezpečnejšom prostredí. Spoločnosť AGEL súčasne projektuje ďalšie fázy rekonštrukcie Nemocnice AGEL Žiar nad Hronom, ktoré chceme realizovať ešte v tomto roku,“ dodala Ing. Ľudmila Veselá, MBA.