Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou Skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 45 6709 122

O nemocnici

Novinky a média


V Nemocnici AGEL Žiar nad Hronom sa začalo s plánovanou rekonštrukciou

11.6.2024

Avizované plány rekonštrukcie žiarskej nemocnice sa začali napĺňať. Ako prvé prejde obnovou oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Cieľom spoločnosti AGEL je vybudovať moderné a bezpečné prostredie nielen pre pacientov, ale aj pre zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Medzinárodný deň detí v nemocnici Žiar nad Hronom

1.6.2024

Ani deti, ktoré kvôli zdravotnému stavu museli tráviť MDD v nemocnici, neprišli o oslavu svojho veľkého dňa. Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom pre ne pripravila bohatý program a darčeky.

Celý článok


Problém, ktorý nebolí – viete, ako je na tom vaša štítna žľaza?

30.5.2024

Takmer každého piateho Slováka v dospelosti trápia problémy spojené s funkciou štítnej žľazy, pričom poruchy sú výrazne častejšie u žien. Aj keď ide o malý orgán, jeho funkcia je v tele nenahraditeľná. Napriek tomu prevencii venuje pozornosť len malé percento Slovákov. Stačí pritom jednoduchý laboratórny test, ktorý posúdi funkciu tohto orgánu a odhalí prípadné zmeny v tkanivách.

Celý článok


Dodržiavanie zásad hygieny rúk je najefektívnejším nástrojom v prevencii nemocničných nákaz v zdravotníckych zariadeniach

7.5.2024

Pri príležitosti Svetového dňa hygieny rúk (5. máj) sa pracovníci v Nemocnici AGEL Žiar nad Hronom edukovali o správnych postupoch hygieny rúk pri poskytovaní starostlivosti o pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom zakúpila nové lôžka. Zvyšuje tak úroveň kvality materiálneho vybavenia a komfort pre pacientov.

21.3.2024

Pacienti v žiarskej nemocnici sa dočkali nových lôžok, ktorými sa po rokoch nahradia morálne a fyzicky opotrebené postele na jednotlivých oddeleniach. Investícia spoločnosti AGEL do 107 kusov tohto zariadenia je iba začiatkom reorganizácie a rekonštrukcie zariadenia s cieľom posunúť ho na vyššiu úroveň kvality, zabezpečiť väčšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti v regióne a nevyhnutný komfort pre pacientov aj personál.

Celý článok


V nemocnici Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica oslavovali Medzinárodný deň žien

8.3.2024

8. marec, deň, ktorý má svoju dávnu históriu. Jeho počiatok siaha do roku 1908, kedy tisícky žien štrajkovali pochodom v meste New York a požadovali kratší pracovný čas, lepší plat a volebné právo. Od toho roku sa tento deň medzinárodne oslavuje ako Deň žien. Jeho cieľom je neustále zdôrazňovať dôležitosť rovnoprávnosti oboch pohlaví a dosiahnuť, aby ženy neťahali za kratší koniec či už v otázke mzdy, pracovného uplatnenia, ale napríklad aj v oblasti deľby práce v domácnosti.

Celý článok


Zriedkavé ochorenia nie sú až také zriedkavé

29.2.2024

Posledný deň v mesiaci február je Medzinárodným dňom zriedkavých ochorení. Všeobecne sa za takéto ochorenia považujú tie, ktoré postihujú menej ako 1 osobu z 2-tisíc obyvateľov. Na Slovensku nimi trpí približne 300-tisíc ľudí.

Celý článok


V nemocnici AGEL Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica oslavovali sviatok lásky

15.2.2024

Prejavovať si navzájom lásku je tým najlepším rozhodnutím. A práve Valentín, sviatok všetkých zamilovaných je deň, kedy sme k sebe pozornejší a láskavejší ako inokedy. Bolo tomu tak aj v žiarskej a banskoštiavnickej nemocnici.

Celý článok


Žiarska nemocnica je kvôli nedostatku personálu nútená pozastaviť prevádzku pôrodnice

14.12.2023

Nedostatok personálu, ktorý je základným predpokladom pre poskytovanie bezpečnej zdravotnej starostlivosti, vyústil do nevyhnutného rozhodnutia dočasne pozastaviť činnosť pôrodnice v Nemocnici AGEL Žiar nad Hronom na obdobie troch mesiacov s účinnosťou od 15. decembra 2023. Starostlivosť o rodičky z regiónu bude kapacitne zabezpečená v špičkových zariadeniach v sieti - v Nemocnici AGEL Zvolen a v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Mikuláš v žiarskej a banskoštiavnickej nemocnici

12.12.2023

Sviatok svätého Mikuláša sa dnes spája s rôznymi tradíciami, avšak tento zázračný deduško v červenom plášti s bielou bradou, čapicou a paličkou je neoddeliteľnou súčasťou vianočných sviatkov. Jeho príchodom sa začína magické obdobie plné prekvapení, rozžiarených očí a širokých úsmevov. V niektorých kultúrach prichádza Mikuláš s anjelom, čertom či inými rozprávkovými bytosťami.

Celý článok


Sponzorský dar pre nemocnicu AGEL Žiar nad Hronom

28.11.2023

Spoločnosť Hydro Extrusion Slovakia a.s. darovala Nemocnici AGEL Žiar nad Hronom prístrešok na bicykle pre zamestnancov.

Celý článok


V nemocnici AGEL Žiar nad Hronom sa konal ultrazvukový seminár

13.11.2023

V Nemocnici AGEL Žiar nad Hronom sa konal ultrazvukový seminár určený pre lekárov v špecializovanom odbore rádiológia. Odborné podujatie bolo organizované pod záštitou Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu AGEL, AGEL SK a Nemocnice AGEL Žiar nad Hronom. Hlavnou témou seminára bola budúcnosť a nové trendy v sonografii.

Celý článok


Žiarska nemocnica je kvôli nedostatku personálu nútená pozastaviť prevádzku pôrodnice. Kvôli kritériám optimalizácie siete nemocníc (OSN) nie je možne udržať personál

31.10.2023

Dlhodobý problém nedostatku zdravotníckeho personálu prinútil vedenie Nemocnice AGEL Žiar nad Hronom pozastaviť nepretržitú 24-hodinovú prevádzku gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia predbežne na tri mesiace. Zmeny nastanú v druhej polovici decembra tohto roka. Prevádzka gynekologickej ambulancie aj plánovaných operačných výkonov sa nemení. Pre budúce rodičky však spoločnosť AGEL prináša viacero náhradných alternatív poskytnutia kvalitnej a dostupnej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Vďačnosť môže zlepšiť deň, dokonca zmeniť život. V žiarskej a banskoštiavnickej nemocnici ju preto oslavujú spolu so zamestnancami.

2.10.2023

Pocit vďačnosti nie je samozrejmosťou, ale rodí sa v súvislosti s prijatím, pokorou a budovaním zmyslu života. Mesiac október začína vzácnym dňom, venovaný tým, ktorí sa starajú o naše zdravie. V sieti nemocníc AGEL sa na Medzinárodný deň lekárov vyjadruje vďačnosť za ich dôležitú prácu úprimným poďakovaním a sladkou pozornosťou.

Celý článok


Mimoriadny odber krvi v žiarskej nemocnici

27.7.2023

Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom v spolupráci s Mobilnou odberovou jednotkou partnerskej Nemocnice AGEL Komárno a tímom AGEL Merea zorganizovala pre svojich darcov mimoriadny odber krvi.

Celý článok


Žiarska nemocnica organizuje mimoriadny odber krvi

19.7.2023

Žiarska nemocnica, po novom už s názvom Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom, organizuje pre svojich darcov mimoriadny letný odber krvi. Leto je obdobím, kedy je vzhľadom na dovolenky darcov najvzácnejšej tekutiny menej, ale potreba krvi neklesá, práve naopak. Zdravotníci vítajú každého jedného darcu aj prvodarcov.

Celý článok


Päť zdravotníckych zariadení na strednom Slovensku je už súčasťou Skupiny AGEL

3.7.2023

Spoločnosť AGEL sa od prvého júla definitívne stala oficiálnym vlastníkom troch nemocníc a dvoch polikliník v Banskobystrickom kraji. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Transakcia medzi sieťou ProCare a Svet zdravia a zdravotníckou sieťou AGEL sa začala realizovať ešte vlani v júni, koncom apríla tohto roku ju odsúhlasil Protimonopolný úrad SR. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať. Ide o historicky jednu z najväčších transakcií v zdravotníctve a spoločnosť AGEL tak výrazným spôsobom posilnila svoje postavenie a aktivity na Slovensku.

Celý článok


Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL