Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou Skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 45 6709 122

O nemocnici

Žiarska nemocnica organizuje mimoriadny odber krvi

19.7.2023

Žiarska nemocnica, po novom už s názvom Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom, organizuje pre svojich darcov mimoriadny letný odber krvi. Leto je obdobím, kedy je vzhľadom na dovolenky darcov najvzácnejšej tekutiny menej, ale potreba krvi neklesá, práve naopak. Zdravotníci vítajú každého jedného darcu aj prvodarcov.

Mimoriadny odber krvi sa uskutoční 26. júla 2023 v čase od 9.00 hod – 12.00 hod v priestoroch hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Žiar nad Hronom v spolupráci s mobilnou odberovou jednotkou partnerskej Nemocnice AGEL Komárno.

,,Vzhľadom na stále prebiehajúci proces prechodu pod nového prevádzkovateľa – spoločnosť AGEL a s tým súvisiace schvaľovacie a administratívne procesy, bude tento odber krvi realizovaný v spolupráci s mobilnou odberovou jednotkou AGEL Merea. Darovaná krv bude použitá pre potreby našich pacientov. V prípade, že sa darcovia krvi rozhodnú našej nemocnici pomôcť, prosíme ich, aby sa objednali vopred na telefonickom čísle 045/6709422,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Žiar nad Hronom Ivan Mokrý.

Riaditeľ vysvetlil, že vzhľadom na prebiehajúcu vlastnícku transformáciu nemocnica už niekoľko mesiacov zabezpečuje potrebnú krv nakupovaním od okolitých transfúznych zariadení.

,,Veríme, že nám darcovia zachovajú vernosť aj pod novou značkou a čoskoro obnovíme odbery krvi na HTO Nemocnice AGEL Žiar nad Hronom v pôvodnom rozsahu. Ďakujeme našim darcom za trpezlivosť a tešíme sa na stretnutie. Darovanie krvi zachraňuje životy.“ dodal Ivan Mokrý.

Darovať krv môže každý človek, ktorý dovŕšil 18 rokov, má viac ako 50 kg a je zdravý. Záujemca o darovanie krvi musí najprv vypísať anamnestický dotazník a absolvovať vyšetrenie krvi. Ženy môžu darovať krv každé štyri mesiace, muži každé tri mesiace.

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL