Sponzorský dar pre nemocnicu AGEL Žiar nad Hronom

28.11.2023

Spoločnosť Hydro Extrusion Slovakia a.s. darovala Nemocnici AGEL Žiar nad Hronom prístrešok na bicykle pre zamestnancov.

„Mnohí zamestnanci nemocnice cestujú do práce na bicykli, čím podporujú nielen svoje zdravie, ale aj životné prostredie nás všetkých. Sme veľmi vďační spoločnosti Hydro Extrusion Slovakia a.s. za ďalší dar pre našich zamestnancov v podobe uzamykateľného prístreška na bicykle.  Zamestanci si tak môžu bezpečne odložiť svoj bicykel pokiaľ budú liečiť pacientov,” uviedol riaditeľ nemocnice Žiar nad Hronom Ing. Ivan Mokrý, MPH.

„Bicyklovanie pôsobí prospešne na psychické a fyzické upevnenie. Svalová práca dolných končatín zlepšuje cirkuláciu v cievach a zlepšuje mobilitu kĺbov dolných končatín. Aktívnym tréningom počas bicyklovania sa zlepšuje práca srdca,” uviedla lekárka ambulancie vnútorného lekárstva MUDr. Anna Rozenbergová.