Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou Skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 45 6709 122

Pracoviská

Gynekologicko–pôrodnícke oddelenie

Slide thumbnail

O nás

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie nemocnice v Žiari nad Hronom poskytuje diagnostickú, liečebnú a ošetrovateľskú starostlivosť gynekologicky chorým ženám a tehotným ženám. Sme pôrodnica s dvadsaťročnou skúsenosťou s epidurálnou analgézou pri pôrode. Šestonedieľkám poskytujeme starostlivosť na oddelení formou rooming-in. Oddelenie disponuje 25 lôžkami pre šestonedieľky a gynekologické pacientky, pričom priemerná doba hospitalizácie na našom oddelení je 3 dni.

Súčasťou gynekologicko–pôrodníckeho oddelenia je neonatologické (novorodenecké) oddelenie, ktoré poskytuje nepretržitú diagnostickú a liečebnú starostlivosť všetkým novorodencom do 28. dňa veku života. Je úsekom fyziologických novorodencov.

Služby

Pôrodníctvo

SV rámci liečebno-preventívnej starostlivosti a pôrodnej asistencie poskytujeme starostlivosť tehotným ženám, rodičkám a novorodencom.

Viac informácií

Gynekológia

Oddelenie gynekológie je zamerané na minimálne invazívnu terapiu prostredníctvom endoskopických techník.

Viac informácií

Pobyt na oddelení

Snažíme sa, aby bol váš pobyt na oddelení čo najpríjemnejší.

Viac informácií

Praktické informácie

Všetky potrebné informácie o potrebách pre mamičky.

Viac informácií

V našej pôrodnici môžete využiť tieto benefity: 

Pôrodný plán

Pôrodný plán je zoznam bodov, v ktorých rodička uvedie možnosti, ktoré by si želala, aby boli v priebehu pôrodu dodržané. 

Vypracujete si ho  doma a  je vhodné ho vopred skonzultovať s pôrodníkom.  Umožňuje poznať vaše očakávania a preferencie nevyhnutné k pôrodu – aby ste boli čo najlepšie pripravená na pôrod a uľahčí vám rozhodovanie, keď pôrod nastane. 
Naplánovať si môžete všetko ohľadom prijatia do nemocnice, priebehu prvej  a druhej doby pôrodnej, vaše priania ohľadom anestézie,  a následnej starostlivosti o dieťa, vrátane vašich preferencií v prípade komplikácií. 

Predpôrodná príprava 

Predpôrodná príprava budúcich mamičiek sa koná v zasadacej miestnosti budovy polikliniky (5. poschodie), adresa: Sládkovičova 11 každý utorok za prítomnosti erudovanej pôrodnej asistentky v čase od 13:30 – 15:00 hod. 

Prítomnosť blízkej osoby pri pôrode 

Umožňujeme prítomnosť otca/sprevádzajúcej osoby pri pôrode od príjmu rodičky až dve hodiny po pôrode, čím podporujeme rozvoj vzťahu medzi matkou a dieťaťom a rodinou. 

Bonding 

Ranná väzba medzi matkou a dieťatkom, ktorá sa vytvára prvých pár hodín po pôrode. Bonding je položenie nahého dieťaťa na nahé brucho matky ihneď po pôrode, pri pôrode sekciou k tvári alebo na hrudník matky. 

Laktačná poradkyňa 

Vás usmerní, prípadne pomôže ak si nebudete vedieť sama poradiť s dojčením. Môžete využiť jej služby aj po prepustení zo zdravotníckeho zariadenia domov. 

Odber pupočníkovej krvi 

Mamička môže v pôrodnici požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka. 

Pôrodnícka analgézia (EDA) 

V prípade záujmu rodičky v spolupráci s anestéziologickým oddelením poskytujeme pôrod v epidurálnej analgéze a pri cisárskom reze v spinálnej anestéze. 

Wi-fi 

Pôrodnica ponúka mamičkám možnosť byť so svojimi blízkymi prostredníctvom bezplatného internetového pripojenia wifi. 

Konzultačné služby pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera poskytujeme na telefónnom čísle
PO-PI 045/6709231,
SO,NE,SV 045/6709234 v čase 13:00 – 14:00. 

Fotogaléria