Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou Skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 45 6709 122

Pracoviská

Pediatrické oddelenie

Návštevné hodiny

Pondelok - Nedeľa: 13:00 - 16:00


O oddelení

Oddelenie zabezpečuje ústavnú, liečebnú a ošetrovateľskú starostlivosť na chronických lôžkach pre pediatrických pacientov pre región okresov Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Žarnovica, podľa kapacity oddelenia a požiadaviek pacientov. Oddelenie poskytuje zdravotnú starostlivosť pre deti od narodenia do 18 rokov a 364 dní.

Posteľový fond tvorí 25 lôžok, z toho 3 lôžka sú pre pacientov so špeciálnou starostlivosťou. Lôžková časť detského oddelenia je rozdelená na oddelenie dojčiat a oddelenie veľkých detí. Ročne je na tomto oddelení liečených až 700 pacientov.

Naši malí pacienti, pokiaľ to ich zdravotný stav dovoľuje, si môžu tiež čas strávený v nemocnici spríjemniť v detskom kútiku, kde je, okrem hračiek, spoločenských hier, televízie s DVD prehrávačom a rozprávkami, aj počítač.

Liečebné možnosti a výkony

Pediatria, teda detské lekárstvo je základný medicínsky odbor, ktorého cieľom je komplexná starostlivosť o dieťa. Lekári detského oddelenia poskytujú našim pacientom diagnostiku a liečbu akútnych a chronických ochorení. Diagnostikujú a liečia choroby dýchacieho ústrojenstva, choroby obličiek a močových ciest, choroby zažívacích orgánov, choroby srdca a ciev, kožné choroby, alergie a poruchy imunity či choroby krvotvorby.


Neonatologický (novorodenecký) úsek oddelenia  

Okamih, keď sa Vám narodí dieťatko, je nezabudnuteľný. V tom momente nič iné nehrá rolu a nie je dôležité. V tej chvíli máte ako  matka jedinú túžbu – privinúť si svoje čerstvo narodené dieťatko. Pôrod cisárskym rezom a prirodzený pôrod s bomdimgomje pre náš úsek neonatológie samozrejmosťou, s výnimkou novorodencov, ktorí potrebujú zvýšenú starostlivosť nášho profesionálneho personálu. Počas bondingu sú dieťa a matka naďalej pravidelne monitorovaní sestrou alebo pôrodnou asistentkou, po dvoch hodinách sú spolu preložení na oddelenie. Neonatologický úsek oddelenia disponuje monitormi dychu -  každá postieľka, inkubátor, výhrevné lôžko má teda pomocníka strážiaceho pokojný spánok našich drobčekov a ich mamičiek. V priebehu pobytu na oddelení je matka zaúčaná do starostlivosti o novorodenca postupne, najskôr pod dohľadom sestry, neskôr už samostatne. K technikám dojčenia a k samotnému úspešnému dojčeniu Vás nasmeruje okrem sestry aj laktačná poradkyňa, ktorá Vám je plne k dispozícii.  

Základné vyšetrenia novorodencov

 • vrodené metabolické ochorenia: fenylketonúria, kongenitálna hypotyreóza, kongenitálna adrenálna hyperplázia, cystická fibróza, 
 • klinické vyšetrenie bedrových kĺbov, 
 • vyšetrenie sluchu, 
 • vyšetrenie zraku, 
 • vyšetrenie bilirubínu bilirubinometrom. 

 Čo je potrebné priniesť pre novorodenca pri odchode 

 • košieľku 
 • 3 veľké plienky 
 • 1 bavlnený kabátik 
 • 2 čiapky 
 • 1 zavinovačku s flanelovou vložkou 
 • v zime navyše vlnenú súpravu 

Praktické informácie

Pobyt na oddelení

Viac informácií

Platobné podmienky

Viac informácií

Hospitalizovaný pacient

Viac informácií

Fotogaléria

Kontakty:

Primár oddelenia
045/6709 321
Vedúca sestra oddelenia
045/6709 340
Oddelenie veľké deti
045/6709 341
Oddelenie dojčiat
045/6709 342
Neonatologické oddelenie
045/ 6709 235
Pediatrické oddelenie sa nachádza na 1. poschodí prízemí lôžkovej časti nemocnice, v bloku C, pravá časť.
Neonatologický úsek sa nachádza na 1. poschodí lôžkovej časti nemocnice, v bloku C, ľavá časť v rámci gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia.
napíšte nám, opýtajte sa